Annonce
Ugeavisen Esbjerg

Folk hungrer efter mødet mellem mennesker

Marie Adamsen, indehaver af "Marie Lahn". Foto: Privat
Annonce

2021 bliver et godt år. Coronaen har fået folk til at reflektere. Vi sætter mere pris på det nære. Det er godt for vores samfund. Godt for vores by. Jeg tror, 2021 bliver året, hvor vores by kommer til at blomstre. Personligt håber og tror jeg på, at vores gågade bliver fyldt med liv igen. Jeg tror, folk hungrer efter mødet mellem mennesker. Jeg tror, folk har brug for mødet mellem mennesker. Alt bliver godt igen... Når det er sagt, tænker jeg på alle dem, der på det personlige plan er ramt af corona-krisen og håber på det bedste for dem i 2021.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Ugeavisen Esbjerg

Gå i klub på nettet

Annonce
Forsiden netop nu
Ugeavisen Esbjerg

Den ubesejrede

Annonce