Annonce
Hedensted/Juelsminde Avis

Over 150 konfirmander på vej

155 unge fra Juelsminde-halvøen skal i år konfirmeres. I Glud Kirke på billedet her er konfirmationen Store Bededag 17. maj. Arkivfoto
Se navnene på de 155 konfirmander fra Juelsminde-halvøen, der de kommende uger bliver konfirmeret.
Annonce

Juelsminde: Årets konfirmationer nærmer sig og med festen følger ikke blot gaver og indtræden i de voksnes rækker, men sandsynligvis også en række telegrammer.

Vi har her på siden samlet navnene på konfirmanderne i de ni kirker i området, hvor der i år bliver holdt konfirmation. Nemlig As, Barrit, Glud, Juelsminde, Klakring, Nebsager, Rårup, Stenderup og Stouby.

Det største og første hold konfirmander, 28 stk, bliver konfirmeret i Juelsminde Kirke 28. april. Færrest er der i Klakring, hvor fire unge skal konfirmeres 12. maj

Juelsminde Avis ønsker alle en festlig konfirmation.

Annonce

Juelsminde 28. april

Følgende skal konfirmeres i Juelsminde kirke søndag 28. april kl. 9:

Andreas Gavalias Peitersen

Jonathan Kirkegaard Christiansen

Nadia Drøger

Peter Magnus Nielsen

Thomas Aaberg Naughton

Nicolai Kjærgaard Sørensen

Stefan Erling Rørbye

Filip Knuth Brøllund Hansen

Anna Lindstrøm

Simon Skov Tønnesen

Nicolaj Mindstruplund

Axel Joe Risager Hornsey

Anne Sophie Haugaard Warming Haahr

Josefine Bayer

Følgende skal konfirmeres i Juelsminde kirke søndag 28. april kl. 11:

Sebastian Enemærke Monbjerg Møller

Frederik Roslyng Christiansen

Nicolai Lykke Jensen

Laura Grønborg Simon

Anja Toft Sørensen

Sofie Lindstrøm

Magnus Simonsen

Frederik Kragsborg Lind

Martin Sahner Laursen

Frederik Østergaard Madsen

Asger Hazen Jensen Dahm

Troels Hazen Jensen Dahm

Jakob Kvolbæk Koch

Sif Rømer Petersen

Annonce

Nebsager 28. april

Følgende skal konfirmere i Nebsager Kirke søndag 28. april kl. 9:

Anders Svanborg-Pedersen

Annika Hagedorn Larsen

Cecilie Lykkeberg Nielsen

Celina Kørup Lindbjerg

Freya mikkelsen

Karoline Rønshold Østergaard

Magnyus Stein Jensen

Maria Mølbæk Sandmand Gall Gram

Marius Islin Bendixen

Nanna Mikkelsen

Sebastian Georgsen Mohr Nielsen

Følgende skal konfirmeres i Nebsager Kirke 28. april kl. 11:

Amalie Kofoed Engelbrecht

Asger Esmann Pedersen

Aske Ostenfeldt Jensen Smed

Cecilier Bergstræm Eggersen

Frederik Madsen

Gustav Søgaard Thomsen

Karoline Barrit Kristensen

Katrine Kamuk Nielsen

Kristian Nielsen

Lara Storm Beierholm

Annonce

Stouby 5. maj

Følgende skal konfirmeres i Stouby Kirke søndag 5. maj:

Alexander Skov

Cathrine Veje Mortensen

Andreas Toft Rodding

Emma Kyhn Braun

Carl Oscar Valbæk Pedersen

Laura Herholt Stærke

Christoffer Nedergaard

Lærke Kirkedal Laursen

Daniel Glisborg Boldrup

Malou Mai Brøndum

Emil Seeberg Jeppesen

Sille Leonora Myhre

Emil Villy Toft Boesgaard Petersen

Sofie Kvolsbæk Thingholm

Jens Holst Jacobsen

Mathias Jürgensen Trust

Thor Bendixen

Viktor Skibdal Bundgaard

Annonce

As 5. maj

Følgende skal konfirmeres i As Kirke 5. maj kl. 10.30:

Emma Tingleff Hansen

Peter Birkebæk Jensen

Laust Søgaard Nielsen

Kristian Hedegaard Jensen

Davie Lindahl Pedersen

Dicte Lindahl Pedersen

Emma Amalie Hansen

Noa Rees-Jones Handskemager

Nathalie Zvonic Vestergaard

Mikkel Hjorth Larsen

Nikolaj Borck Mikkelsen

Mikkel Bakkestrøm Knudsen

Annonce

Stenderup 5. maj

Følgende skal konfirmeres i Stenderup Kirke 5. maj kl. 9:

Freya Ladefoged Nielsen

Maiken Kaxe Christensen

Mille Lydia Köster

Nadtja Larsen Vinding

Ronja Schultz Fonnesbæk

Følgende skal konfirmeres i Bjerre Kirke 5. maj kl. 11:

Benjamin Terndrup Hansen

Christian Porsgaard Jakobsen

Emilie Poder Thomsen

Hans Henrik Skov Sørensen

Julie Bøje Due Jensen

Julie Haenschke Kjær Christensen

Kristin Louise Freiberg Hansen

Kristine Stenmann Berg

Liv Hedegaard Nielsen

Mads Mikkel Skov Sørensen

Mathias Daugård

Phillip Jensen

Stella Holst Zacho

Tristan Schmidt

Annonce

Barrit 5. maj

Følgende skal konfirmeres i Barrit Kirke søndag 5. maj kl. 10.30:

Andreas Michael Uldum Bruun

Benjamin Hoffmann Sørensen

Christian Holm Skyum

Emma Vestergaard Lumholtz

Jane Kjær Clausen

Jasper Lyse Brixensen

Malte Findal Paaske

Naja Elisabeth Toft Rasmussen

Nicki Stausgaard Mortensen

Peter Møller Madsen

Rasmus Persson

Signe Marie Trend Nissen

Annonce

Klakring 12. maj

Følgende skal konfirmeres i Klakring kirke 12. maj kl. 10.30:

Malte Ebler Sørensen

Lucas Storm Thomsen

Gustav Højager Røjkjær

Kathrine Højlund Nilsson

Glud Kirke 17. maj

Følgende skal konfirmeres i Glud Kirke, Store Bededag, fredag 17. maj kl. 10.30:

David Alexander Nielsen

Martin Mark Hansen

Mike Wittrup Frederiksen

Max Wittrup Frederiksen

Noah Munch Petersen

Sofus Tveen Jensen

Emil Ross

Mikkel Breinsborg Christensen

Viktor Vindbjærg Nielsen

Vagn Fillip Due

Daniel Truelshøj Stidsen

Simon Jensen

Anders Peter Bie Ladefoged

Anders Stampe Hagh

Frederik Mølgaard Andersen

Anastasia Berg

Marie Højrup Primdahl

Mathilde Bryde Andersen

Lærke Møller

Mia Østergaard Frandsen

Trine Østergaard Frandsen

Josephine Kirkegaard Laursen

Naya Louise Heimdal Jensen

Cecilie Bruun Sørensen

Rårup Kirke 17. maj

Følgende skal konfirmeres i Rårup Kirke, Store Bededag, fredag 17. maj kl. 10.30:

Amalie Rauhe Baden Sørensen

Benjamin Dalgaard Jespersen

Christina Rosholm Salomonsen

Josefine Buch Møller Mensing

Julie Haar Grønnebech

Katrine Lund Jørgensen

Lukas Frost Kristensen

Mads Dahl Christiansen

Marcus Ahrens Kattrup

Marcus Nyholm Olsen

Marius Carstens Benn

Mia Louise Isabella Rosendal Flensborg

Mikkel Arberg Sørensen

Noah Bredmose Laursen

Oliver Bech Kristensen

Sebastian Bech Weimar

Sofie Just Jepsen

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce