Annonce
Jelling Ugeavis

Murermester lægger navn til par 3-bane

Anders Bove murermester Jelling Golfklub PR-foto
Jelling Golfklub har fået ny sponsor på par 3-banen.
Annonce

Jelling: Murermester Anders Bové lægger navn til Jelling Golfklubs par-3 bane, oplyser klubben i en pressemeddelelse.

Murermester Anders Bové har, som flere andre sponsorer, nu plantet sit firmanavn flere forskellige steder i Jelling Golfklubs udbud af sponsormuligheder. Det sidste tiltag er, at par-3 bane nu er opkaldt efter firmaet.

Anders Bovés interesse for idrætten i Jelling har altid været der.

- Selvom jeg ikke selv spiller golf endnu, så har jeg fulgt med i klubbens udvikling. Flere af mine kunder fra Jelling-/Vejleområdet kommer i Jelling Golfklub, og derfor finder jeg det naturligt at støtte op om klubbens arbejde, udtaler han

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Jelling Ugeavis

Rema 1000 lukker i to uger

Annonce