Annonce
Lokalavisen Assens

Julens og nytårets gudstjenester: Her kan du gå i kirke

I Brylle Kirke holder der gudstjenester juleaftensdag klokken 14 og 15.30. Foto: Søren Plovgaard
Annonce

Onsdag den 23. december

Broholm 15.00 Svend Faarvang.

Kærum 17.00 Rikke Graff.

Sønderby 19.00 Rikke Graff.

Tommerup 16.15 Svend Faarvang.

Vedtofte 17.00 John Vestergaard.

Ørsted 19.00 John Vestergaard.

Aarup 11.00 Rikke Steen Knudsen.

Aarup 14.00 Rikke Steen Knudsen.

Torsdag den 24. december

Broholm 10.00 Karen Frendø Ebbesen.

Broholm 14.15 Svend Faarvang.

Broholm 15.30 Karen Frendø Ebbesen.

Brylle 14.00 og 15.30 Dorthe Terp Dahl.

Bågø 13.00 og 14.00 Ole Hyldegaard.

Dreslette 11.30 og 16.00 Else Suhr.

Flemløse 13.30 og 16.00 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Gamtofte 14.30 og 16.00 Anders Fabricius.

Glamsbjerg 13.30 og 16.00 Jørgen Flensted-Jensen.

Helnæs 10.00 og 14.30 Else Suhr.

Haarby 13.00, 14.00, 15.00 og 16.00 Adam Sundby Boas.

Jordløse 14.00 og 16.00 Rikke Møller Gotfredsen.

Kerte 13.30 og 23.30 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Kærum 14.00 Rikke Graff.

Køng 10.30 og 14.45 Jørgen Flensted-Jensen.

Orte 15.00 og 16.00 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Padesø 12.00 og 14.00 Nana Hauge.

Rørup 14.15 Rikke Steen Knudsen.

Salbrovadhallen 13.00, 14.00 og 15.00 Adam Torp.

Skydebjerg 11.00 og 12.00 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Søby 11.30 og 14.45 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Søllested 11.00 John Vestergaard.

Sønderby 13.00 Rikke Graff.

Tommerup 13.00 Svend Faarvang.

Tommerup 14.15 Karen Frendø Ebbesen.

Tommerup 15.30 Svend Faarvang.

Vedtofte 13.30 John Vestergaard.

Vissenbjerg 11.00 Peter Lindholt Jessen.

Vissenbjerg 14.00 Peter Lindholt Jessen.

Vissenbjerg 15.15 Peter Lindholt Jessen.

Vissenbjerg 16.30 Karin Dahm Mortensen.

Vor Frue Kirke Assens 10.30 Ole Hyldegaard.

Vor Frue Kirke Assens 13.00 Anders Fabricius.

Vor Frue Kirke Assens 14.30 Birgitte Lerche.

Vor Frue Kirke Assens 16.00 Birgitte Lerche.

Ørsted 15.00 John Vestergaard.

Aarup Fritidscenter 13.00 og 15.30 Rikke Steen Knudsen.

Fredag den 25. december

Broholm 11.00 Karen Frendø Ebbesen.

Brylle 10.30 Dorthe Terp Dahl.

Dreslette 10.00 Else Suhr.

Flemløse 11.15 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Helnæs 11.30 Else Suhr.

Haarby 10.00 Adam Sundby Boas.

Jordløse 10.30 Rikke Møller Gotfredsen.

Kerte 10.30 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Kærum 11.00 Rikke Graff.

Køng 10.00 Jørgen Flensted-Jensen.

Padesø 11.30 Nana Hauge.

Søby 10.00 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Søllested 09.00 Rikke Steen Knudsen.

Sønderby 09.30 Rikke Graff.

Tommerup 10.00 Karen Frendø Ebbesen.

Turup 11.00 Adam Torp.

Vissenbjerg 10.00 Karin Dahm Mortensen.

Vor Frue Kirke Assens 10.30 Ole Hyldegaard.

Aarup 10.15 Rikke Steen Knudsen.

Lørdag den 26. december

Broholm 10.00 Svend Faarvang.

Brylle 09.15 Niels Lysebjerg.

Glamsbjerg 10.00 Jørgen Flensted-Jensen.

Haarby 10.00 Adam Boas.

Kærum 09.30 Rikke Graff.

Rørup 09.30 John Vestergaard.

Sandager 11.00 Adam Torp.

Skydebjerg 10.15 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Søby 10.00 LH.

Sønderby 11.00 Rikke Graff.

Tommerup 11.00 Svend Faarvang.

Vedtofte 11.00 John Vestergaard.

Vissenbjerg 10.00 Peter Lindholt Jessen.

Vor Frue 10.30 Birgitte Lerche.

Søndag den 27. december

Dreslette 11:00 Else Suhr.

Holevad 11:00 Adam Torp.

Haarby 11:00 Adam Boas.

Vissenbjerg 16:00 Peter Lindholt Jessen.

Torsdag den 31. december

Broholm 14.00 Svend Faarvang.

Brylle 15.30 Dorthe Terp Dahl.

Dreslette 16.00 Else Suhr.

Flemløse 16.00 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Gamtofte 15.30 Anders Fabricius.

Glamsbjerg 14.00 Jørgen Flensted-Jensen.

Helnæs 14.30 Else Suhr.

Kerte 15.30 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Kærum 14.30 Rikke Graff.

Rørup 14.30 Rikke Steen Knudsen.

Sønderby 16.00 Rikke Graff.

Tommerup 15.30 Svend Faarvang.

Vissenbjerg 15.00 Peter Lindholt Jessen.

Ørsted 15.00 John Vestergaard.

Aarup 16.00 Rikke Steen Knudsen.

Fredag den 1. januar

Barløse 14.00 Adam Torp.

Haarby 16.00 Adam Sundby Boas.

Jordløse 14.00 Rikke Møller Gotfredsen.

Orte 16.30 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Padesø 14.00 Nana Hauge.

Skydebjerg 15.15 Susanne Kreiler Holm Andersen.

Søby 16.00 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Vor Frue 16.00 Birgitte Lerche.

Søndag den 3. januar

Barløse 11.00 Adam Torp.

Broholm 09.15 Karen Frendø Ebbesen.

Brylle 10.30 Dorthe Terp Dahl.

Dreslette 11.00 Else Suhr.

Helnæs 09.30 Else Suhr.

Haarby 10.00 Adam Sundby Boas.

Jordløse 14.00 Rikke Møller Gotfredsen.

Kærum 19.00 Rikke Graff.

Køng 14.00 Anja Damkjær True.

Orte 11.30 Karin Dahm Mortensen.

Rørup 11.30 Rikke Steen Knudsen.

Søby 10.00 Leni U. Elgbjørn Hansen.

Søllested 11.00 John Vestergaard.

Tommerup 10.30 Karen Frendø Ebbesen.

Vissenbjerg 10.00 Karin Dahm Mortensen.

Vor Frue Kirke Assens 10.30 Ole Hyldegaard.

Aarup 10.15 Rikke Steen Knudsen.

Vi minder om, at der hele tiden kan ske ændringer i de enkelte kirkers tider, ligesom der kan forekomme aflysninger på grund af den aktuelle covid-19-situation, red.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Lokalavisen Assens

Netto kommer til Skallebølle

Lokalavisen Assens

Allstars i Assens

Annonce