Annonce
Lokalavisen Assens

Tillykke: Her er navnene på alle årets studenter

Studenter fra det Blå Gymnasium i Glamsbjerg udfører det traditionsrige huekast. Privatfoto
Vi har samlet navnene på alle studenterne fra Det Blå Gymnasium/Handelsgymnasiet Vestfyn, HF & VUC FYN Glamsbjerg og Vestfyns Gymnasium.
Annonce
Annonce

Vestfyns Gymnasium

3a: Anna Jeppesen, Anna-Marie Søndergaard, Celina Illum Olsen, Diyar Ali, Ellen Stengaard Drejer, Freja Mathiesen, Johannes Ravn Jeppesen, Julie Dahl Haislund Olsen, Karina Yu Anlan Pallesen, Kristoffer Aaman Klingenbjerg, Lauge Thure Seerup, Lærke Munk Carlsen, Mads Oliver Møller, Maja Bergman, Malthe Smith Jacobsen, Maria Caroline Jensen, Nanna Kousgaard Møller, Sandra Knudsen, Sara Freltoft Simonsen, Tobias Enkebølle Juul Hansen, Vanilla Riis Mortensen, Viktor Kjærsgaard Rasmussen og Xandra Kiki Kelm.

3b: Anna Ørsted Honoré, Caroline Limkilde Møhring-Jensen, Cathrine Sørensen, Clara Ebdrup Steenberg-Hansen, Emilia Gjøg Groth-Rasmussen, Esben Vendelboe Pullich, Frederik Løvgret, Freja Lundby Norgren Borup Christiansen, Hasse Skaaning, Ida-Marie Rønholt Brandborg, Jeff Lillesø Greve, Katrine Østergaard Mikkelsen, Kim Thi Nguyen, Kirstine Tugger Nielsen, Lise Kirsten Ceparano, Marco Halberg Nielsen, Marcus Nilsson, Mathilde Berg, Mikkel Priskorn Schmidt, Nadia Emilia Nielsen, Nanna Tité, Nina Haagensen, Sigrid Nørrelund Pedersen, Simone Holmberg Larsen, Tanja Gabriella Benedicht Andersen.

3c: Anna Mosbjerg Madsen, Camilla Skovsgaard Pedersen, Caroline Elisabeth Claville Holm, Christian Hüls Urban, Christian Vagn Skaarup Nielsen, Cille Skettrup, Daniella Laura Hansen, Freja Johansen, Heidi Hingeberg Fønsskov Hansen, Ida Olsen Henriksen, Isabella Vest Buchter, Ivan Grant Petrus, Jonas Viberg Rasmussen, Julie Aalkjær Bruun, Karna Bredahl Jensen, Laura Plovgaard, Lise Irene Jørgensen, Mathias Sundekilde Olsen, Mathilde Brunhøj Engstrøm, Mathilde Nordby Göddert, Nikoline Munk Hansen, Sara Nielsen, Sarah Christensen, Sofie Holm Jeppesen, Stine Ning Foxil Christiansen, Thi Tony Phung Nguyen, Thilde Sophie Birkelund Larsen og Victoria Møllevad Kjærulff Lassen.

3C fra Vestfyns Gymnasium på studenterkørsel i Assens. Foto: Søren Plovgaard

3d: Anders Victor Madsen, Anne Kirstine Nielsen, Asger Schaumann Mundt Andersen, Caroline Amalie Langhoff, Cathrine Genista Larsen Ouvry, Celina Michella Rosell, Frederikke Kristensen Holgersen, Halfdan Lydal Ladefoged Møller, Ida Marie Jensen, Isabella Kaspersen, Kasper Fog Nielsen, Katrine Elmann Knudsen, Laura Kirstine Olesen, Lukas Kouhgard Nielsen, Lukas Lind Nielsen, Malene Nøttrup, Malthe Nielsen Blenner, Mathias Kildemoes Rasmussen, Nikolai Grønnemose Frederiksen, Rasmus Stilund Astrup, Sinan Pinar Christiansen og Victoria Vahl-Møller.

3v: Alberte Bøgelund, Andrea Dieckmann, Anna Ravn Pedersen, Annika Osborne Jensen, Aske Skau Thomsen, Astrid Pontoppidan Hansen, Caroline Friis Gormsen, Christian Hess, Emil Houmøller, Esben Storm Pørneki, Ida Lind Madsen, Ida-Marie Drost, Lasse Bjørnholt Hansen, Liv Schmidt Petersen, Maja Hauge Irring, Maja Wackerhagen Lyhr, Mathias Wilhelm Bøgebjerg Rasmussen, Mathilde Dupont Petersen, Mathilde Skaarup Nielsen, Mia Juul Jørgensen, Mikkel Alnor, Nikoline Fugui Dahl Jørgensen, Peter Louis Debié, Rebekka Lotte Korsgaard Rubæk Jultved og Sine Freltoft Simonsen.

3x: Amalie Skytte Christoffersen, Andreas Vendelbo Skarnvad, Anna Yi Na Christoffersen, Emil Bjerrehus Christensen, Emilie Skov Madsen, Frederik Frost Jørgensen, Gustav Skovlund Andersen, Hanna Amalie Wöllner, Ida Jøhnk Markussen, Jonas Nymand Købke, Julie Hall Mortensen, Kaja Aarøe Rasmussen, Katrine Maj Birk, Klaus Moltrup Rasmussen, Kristine Roager, Lea Mei Christensen, Lukas Rughave Tast, Maja Tité, Maria Christine Mandel Refskou, Mathias Egebjerg Hybel, Mathilde Louise Busk Lund, Mia Vedel Andersen, Noah Hahn, Peter Bech Larsen, Peter Johan Olsen, Rashel Abdullah, Rasmus Storm, Sofie Schjerning og Valdemar Beiskjær Lange.

3y: Anton Aarup Breide, Asta Fonager Aagaard, Caroline Amanda Juul Jespersen, Cecilie Hoppe, Cecilie Jeppesen, Clara Brøndsted Jacobsen, Emilie Sander Christiansen, Emma Anna Kruse Bro, Ida Bommelund, Jacob Thesbjerg Pedersen, Johanne Bjørk Høvsgaard, Josephine Hauge Hansen, Julie Stylsvig Eriksen, Katrina Schak Matzen, Laura Alsløv Pedersen, Line Munk Andersen, Louise Jørgensen, Maryam Issam Al Awaja, Nanna Lindholm Rahbek, Nina Eydrun West, Pernille Saaby Nielsen, Rasmus Rosendal Andersen, Ronja Vreven Sørensen, Sofie Krüger Tagge, Victoria Steensen Behrend og Yotthika Shanmugalingam.

Annonce

Det Blå Gymnasium/Handelsgymnasiet Vestfyn

3GIØ: Andreas Almind Nielsen, Anya Paola Larsen, Caroline Thorslund Hogrefe, Jeppe Falk Leth, Jesper Reil Ballesgaard, Juri Marius Kran, Kirstine Linddal Maagaard Pedersen, Mads Skov Nielsen, Maria West Hansen, Mikkel Kønigsfeldt, Natasja Bonde Westring, Nikolaj Emil Petterson, Oliver Bach Sønderby, Phillip Østergaard Nørbæk, Sarah Jasmin Gam Andersen, Sofie Hindsgaul Sjønov, Stine Kierkegaard, Viktor Eggert Hansen og William Hesseldal Hansen.

3GVØ: Alexander Godsk Pedersen, Andreas Nøhr Larsen, Anna Agnethe Pedersen, Ann-Sofie Filstrup Thomsen, Cathrine Weber Hansen, Cecilie Rahr Danevig, Ditte Cecilie Lind Holst, Frederik Jørgensen, Kiva Engel Rohde Grejsen, Lea Bonnerup Nissen, Martin Krogh Holbek, Mathias Reus Brems, Mathias Varto Mogensen, Naja Scharling Renner, Nanna Nordlund Aagaard, Negin Fouroozandeh, Nicklas Joakim Reuther, Niclas Karlskov, Nikolaj Holst Høj, Nikoline Grubbe Grønkjær, Olivia Led Blæsbjerg, Rasmus Grau Thomsen, Signe Hiul Elvstrøm, Signe Voigt Jørgensen, Stine Løvgreen, Thea Hindborg Andersen, Tilde Borg Eriksen og Trine Nordlund Christensen.

EUX: Camilla Toftegaard Kristensen, Emma Sofie Beiskjær, Hanne Charlotte Martinussen, Karina Dorthea Aabenholt Henriksen, Maj-Britt Lundegaard Helleskov, Mia Emilie Krigslund Johansen, Simone Kildemark Weber og Sofie Kildemark Weber.

Annonce

HF & VUC FYN Glamsbjerg

HF2-klassen: Lærke Holm Auslid, Thor Emil Lægteskov Christiansen, Lucas Thor Dalhus, Veronica Hansen, Niklas Hemme, Amanda Renee Korgsgaard Johansen, Pernille Berwald Ketelsen, Simone Denise Kleving, Benjamin Jakob Lissner, Nick Christoffer Pedersen, Therese Bay Petersen, Jeppe Bech Poulsen, Malte Østergaard Poulsen, Rie Louise Rasmussen, Mathilde Frich Hansen Stistrup og Pernille Søndergaard.

HF-Enkeltfag: Cecilie Caroline Lysdal Clausen og Maria Syrene Thagaard Møller Jensen.


Translokationen er også et vigtigt overgangsritual

Ole Toft Hansen, rektor for Vestfyns Gymnasium
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Lokalavisen Assens

Klumme: - Jeg kan naturligvis godt følge, at det skaber en vis ulighed, hvis Louises forældre hyrer Medina til at komme og optræde med popcorn-maskiner og lysshow

Annonce