Annonce
Mariager Avis

Golfmatch til fordel for støtteforeningen

En række sponsorer havde skænket præmierne til matchens vindere. Privatfoto
80 spillere deltog på Mariagerfjord Golfklubs baner.
Annonce

Mariager: Mariagerfjord Golfklub har holdt en hyggelig golfmatch, der var tilegnet alle medlemmer af klubbens støtteforening. Foreningens formål er udelukkende at støtte Mariagerfjord Golfklub økonomisk og moralsk. Foreningen tæller ca. 170 medlemmer, og formand Bjarne Pedersen erklærer, at der er plads til mange flere.

Matchen havde samlet 80 veloplagte golfspillere til en god eftermiddag og aften på klubbens golfanlæg, som ifølge Bent Roland Nielsen fra Mariagerfjord Golfklub antagelig aldrig har været bedre at spille golf på.

Under matchen blev golfspillerne trakteret i Lynhytten med drikkevarer og pølser ved Kurt Krone, og efterfølgende var der lækkert smørrebrød i restauranten.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Mariager Avis

Projekt MOVE nærmer sig målet

Mariager Avis

Ny skoleleder til Asferg Skole

Mariager Avis

Solnedgangstur med veterantoget

Mariager Avis

Formand: Mariager Tennisklub er en bitte, god og hyggelig klub

Mariager Avis

Monica i Havndal fik sin flise

Annonce