Annonce
Midtfyns Posten

Gå på opdagelse i bøger om frimærker

Annonce

Ringe: Så er der igen møde i Ringe Frimærkeklub. Onsdag 13. november fra kl. 19.30 giver klubben de fremmødte mulighed for at fordybe sig i en stor mængde af frimærkelitteratur. Klubbens bibliotek lægges frem og de seneste anskaffelser bliver gennemgået. Herudover er der mulighed for at bytte og tale om frimærker, breve, postkort og en mængde andet interessant samlermateriale.

Onsdag den 20. november er der formiddagsmøde fra kl. 10, hvor klubben byder på rundstykker og kaffe. Emnet bliver bytte og hygge. Her skal man huske at tilmelde sig på forhånd.

Begge møder holdes i klubbens lokale, K14, Floravej, Guldhøj. Der er indgang fra boldbanen og så ned i kælderen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce