Annonce
Midtfyns Posten

Nytårskur hos frimærkeklub

Kim Jensen, formand for Ringe Frimærkeklub, inviterer til nytårskur i klubbens lokaler onsdag 8. januar. Arkivfoto: Philip Nordentoft
Annonce

Ringe: Der er nytårskur hos Ringe Frimærkeklub i forbindelse med årets første møde onsdag 8. januar. Mødet starter klokken 19.30 i klubbens lokale K14 i foreningsfløjen på Guldhøj, Floravej i Ringe. Der er indgang fra boldbanen.

På mødet bliver der blandt andet orienteret om sæsonens aktiviteter, herunder primært om den kommende udstilling Fyn 2020, som klubben afholder søndag 23. februar. SFK Posten med forårets mødeprogram fra alle de fynske klubber bliver uddelt til de fremmødte, oplyser frimærkeklubbens formand, Kim Jensen.

Der bliver selvfølgelig også tid til at ønske hinanden et godt frimærkeår og bytte materiale.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Midtfyns Posten

Åben datastue i Husmandsstedet

Midtfyns Posten

Søndagsåbent på Egeskov Mølle

Annonce