Annonce
Ugeavisen Tønder

MANGE FOTOS: Se studenterne fra Tønder i hestevogn

Annonce
Annonce

I sidste uge kørte studenterne fra Tønder i hestevogn

Der var traditionen tro sang, jubel og hestevogne, da studenterne fra Tønder Gymnasium & HF i sidste uge kørte i hestevogn. Også eleverne fra Handelsskolen har fejret deres festlige dag med hestevognskørsel og glædesråb.

Billederne er fra stx-studenternes dag, mens listen herunder nævner alle afgangseleverne fra Tønder Handelsskole &Handelsgymnasium.

HHX - 3a:
Malte Schjødt Andreasen 6270 Tønder
Henrik Rahr Bergmann Hjerpsted 6280 Højer
Lars Muus Carstensen 6372 Bylderup-Bov
Sofie Dahl-Larsen 6270 Tønder
Daniel Drøhse 6270 Tønder
Christian Schack Engel 6280 Højer
Dan Mølgaard Hansen Ballum 6261 Bredebro
Mai Skat Friis Hansen 6270 Tønder
Rikke Kalstrup Hansen 6270 Tønder
Nicole Ruhlmann Hoeck 6372 Bylderup-Bov
Pernille Israelsen Lemmose 6240 Løgumkloster
Lennart Schou Jensen 6270 Tønder
Linda Sjørslev Khamphoukeo Jejsing 6270 Tønder
Hans Henrik Lauridsen 6261 Bredebro
Niels Martin Lund Visby 6261 Bredebro
Casper Kolbeck Marcussen 6270 Tønder
Dennis Kajangmat Nielsen 6240 Løgumkloster
Annemette Damgaard Petersen 6200 Aabenraa
Thomas Tranekjer Petersen 6270 Tønder
Thea Balling Pørksen 6261 Bredebro
Line Sangild Qvist 6240 Løgumkloster
Klaus Sandholdt 6270 Tønder
Kim Schmidt 6240 Løgumkloster
Rikke Damgård Schmidt Møgeltønder 6270 Tønder
Pernille Zeberg Sørensen Solderupmark 6270 Tønder
Kenneth Mathias Tygesen 6270 Tønder

HHX - 3b:
Kasper Engelhardt Bossen 6520 Toftlund
Karina Brade 6240 Løgumkloster
Simone Stegelmann Brandt 6270 Tønder
Michele Buhrkall Teglgård 6240 Løgumkloster
Mette Rode Eskildsen Gærup 6280 Højer
Ida Fey 6280 Højer
Henning Fries Hostrup 6270 Tønder
Pernille Tryk Frødstrup 6270 Tønder
Simon Matzen Groth 6270 Tønder
Susan Bettina Hansen Jejsing 6270 Tønder
Malene Jensen 6270 Tønder
Michael Jessen Jejsing 6270 Tønder
Malene Lausten 6270 Tønder
Louise Høiring Lønborg Østerby 6280 Højer
Anne Mikkelsen Ellum 6240 Løgumkloster
Didde Hvilsted Nielsen 6270 Tønder
Katrine Frausing Nielsen 6200 Aabenraa
Mette Bindesbøl Paulsen 6270 Tønder
Esben Lagoni Pedersen Nørre Hede 6240 Løgumkloster
Marc Ratzer Petersen 6360 Tinglev
Jakob Sørup Rurup 6520 Toftlund
Jonas Sylvester Taszarek 6240 Løgumkloster


HHX - 3d:
Ajla Avdagic 6270 Tønder
Dorte Beck 6261 Bredebro
Elisabeth Hansen Christensen 6780 Skærbæk
Jonas Westfall Christensen 6240 Løgumkloster
Rikke Drøhse Hansen 6261 Bredebro
Debbie Søgaard Varde Jensen Sædmark 6270 Tønder
Morten Wølke Jensen Nymosevej 1 Sølsted
Malene Keller Madsen 6520 Toftlund
Simon Duus Nicolajsen Visby 6261 Bredebro
Anne-Sofie Paulsen 6261 Bredebro
Andreas Traneskov Petersen 6534 Agerskov
Mie Kjærsgaard Petersen Rurup 6520 Toftlund
Patrick Tastesen Rogler 6240 Løgumkloster
Søren Elm Westergaard Ottersbøl 6780 Skærbæk
Emma Bruun Wilhelmsen 6392 Bolderslev

HG2:
Birgit Bentin 6270 Tønder
Anita Frihed Christensen Bargumsvej 19 6270 Tønder
Armin Cunjalo Bedsted 6240 Løgumkloster
Tjorven Dau-Schmidt 6270 Tønder
Tenna Dyring 6240 Løgumkloster
Sine Fromsejer Brøns 6780 Skærbæk
Kristin Fuhlendorf Rejsby 6780 Skærbæk
Joachim Clausen Hansen 6240 Løgumkloster
Melanie Sjøgren Hansen Døstrup 6780 Skærbæk
Anna Thidemann Jensen 6270 Tønder
Natasja Lykke Skaarup Jensen Strucksalle 20 B 6270 Tønder
Torben Johannes 6270 Tønder
Mads Jørgensen Kisbæk 6240 Løgumkloster
Nanna Ansbjerg Knudsen 6270 Tønder
Thomas Henrik Sørensen Kvong 6270 Tønder
Mike Munkeberg Langholz 6520 Toftlund
Malene Kaja Larsen 6780 Skærbæk
Maria Majkic 6270 Tønder
Lars Saldern Lund Michelsen Teglgård 6240 Løgumkloster
Daniel Muus 6270 Tønder
Freja Schnoor Nielsen Visby 6261 Bredebro
Marco Daugaard Nielsen 6261 Bredebro
Nicklas Ipsen Noer 6270 Tønder
Marcel Pascal Oltmann 6270 Tønder
Michael Castillo Schildt 6780 Skærbæk
Tessa Nim Schmidt Kærbølling 6780 Skærbæk
Emil Stenfeldt Thomsen 6270 Tønder
Rasmus Søndergaard Thomsen 6240 Løgumkloster

HGV:
Marianne Alnor Alslev 6240 Løgumkloster
Louise Kæthe Holst Andersen Aaspe 6261 Bredebro
Patricia Tranborg Christiansen 6360 Tinglev
Tina Fey Visby 6261 Bredebro
Laila Hansen Jejsing 6270 Tønder
Tine Kjeldgaard Jeppesen 6270 Tønder
Kiri Toft Johansen 6270 Tønder
Anna Vilstrup Kristensen 6760 Ribe
Anita Kücken 6780 Skærbæk
Esben Greve Lysgaard 6270 Tønder
Malene Müller 6280 Højer
Anja Knudsen Lerche Nielsen Rangstrup 6534 Agerskov
Lejla Nielsen 6270 Tønder
Maryna Safronova Jejsing 6270 Tønder

HTX3:
Martin Dons Boysen Rørkær 6270 Tønder
Michael Quist Bruun Mosbøl 6780 Skærbæk
Daniel Bodo Callesen Abild 6270 Tønder
Søren Bolding Frank 6240 Løgumkloster
Jannik Callesen Friis 6240 Løgumkloster
Niklas Holt Hansen 6240 Løgumkloster
Thomas Hansen Alslevvrå 6240 Løgumkloster
Danny Rene Jensen 6270 Tønder
Lars Jessen St Tøndemark 6270 Tønder
Jan Kirkegaard 6261 Bredebro
Jesper Lorenzen Jejsing 6270 Tønder
Bo Matthiesen Emmelsbüll-Horsbüll D-25924 Rodenäs
Anders Erik Nissen Mosbøl 6240 Løgumkloster
Torsten Højsager Thomsen Nr.Hede 6240 Løgumkloster
Christian Vallentin 6780 Skærbæk
Kees van Ittersum Vinum 6780 Skærbæk
Kevin Wenten Klixbüll D-25899 Niebüll

WeHa´s jubilæumslegat
Jonas Sylvester Taszarek

6240 Løgumkloster
2.000,-
Sine Fromsejer

6780 Skærbæk
2.000,-
Købmand J. Thomsen og hustrus mindelegat
Tjorven Dau-Schmidt

6270 Tønder
2.000,-
HK Sydjyllandd
Hans Henrik Lauridsen

6261 Bredebro
2.000,-
1 x hhx
Anita Kücken

6780 Skærbæk
2.000,-
1 x hg
AnneMarie og Jørgen Jensen´s legat
Susan Bettina Hansen

6270 Tønder
3.000,-
Danske Bank
Anne Mikkelsen

6240 Løgumkloster
3.000,-
Bredebro Sparekasse
Sofie Dahl-Larsen

6270 Tønder
3.000,-
Malene Keller Madsen

6261 Bredebro
3.000,-
Malene Jensen

6270 Tønder
3.000,-
Sydbank Fonden
Rikke Kalstrup Hansen

6270 Tønder
10.000,-
SAPA Extrusion Tønder A/S - Rejselegat
Dan Mølgaard Hansen

6715 Esbjerg N
10.000,-
Deloittes Talentpris
Marc Ratzer Petersen

6360 Tinglev
15.000,-
Tønder Handelsskoles elevråd
Thea Balling Pørksen

6261 Bredebro
2.000,-

Bredebro Sparekasse – Kevin Wenten, 25899 Niebüll, Tyskland 3.000,- kr.

Benteler Aluminium Systems – Søren Bording Frank, 6240 Løgumkloster 5.000,- kr.

Sydbank Fonden – Martin Dons Boysen, 6270 Tønder 10.000,- kr.

HHX = Højere handelseksamen – handels studenter

HG = Det Merkantile grundforløb


HGV = Det Merkantile grundforløb for voksne

HTX = Højere Teknisk eksamen – tekniske studenter

Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Digeposten

Sommerkoncerterne er på plads

Annonce