Annonce
Tørring Folkeblad

Her er årets konfirmander i Tørring og omegn

De lokale konfirmationer er i gang. Se navnene på årets konfirmander her. Arkivfoto: Ludvig Dittmann
Knap 100 unge fra Tørring, Aale, Uldum, Langskov, Hvirring og Hornborg skal konfirmeres i år. Se navnene på de lokale konfirmander her.

Tørring: Årets konfirmationer er på grund af corona spredt over flere datoer. De første er holdt, mens de sidste først finder sted i august.

I år er det desuden første gang, at konfirmationen finder sted i 8. klasse i stedet for 7., som der tidligere har været tradition for.

Se navnene på årets konfirmander herunder:

1 Tørring

18. april kl. 10.30:

Annemai Holtegaard Olesen

Emma Bergstrøm

Freja Tornøe Ostenfeldt Jensen

Gerald Andrew Santos Lim Ratag

Ida Korsgaard Larsen

Julie Sandalgaard Pedersen

18. april kl. 12.00:

Laurits Møller Rørby

Lau Husted Christiansen

Niels Ladegaard Starosczik-Bertelsen

Signe Hein

Simme Westerberg Mortensen

Stine Marie Jacobsen

Patrick Sloth Svendsen

Alfred Elkjær Christiansen

Mathilde Søllingvraa

25. april kl. 10.30

Anna Nørskov Johansen

Ida Nørskov Johansen

Birk Bjergaard Klejstrup

Gloria Namuganda

Kristine Grøndahl Hoffmann Jensen

Lærke Ida Jensen

Mathias Christensen

Tobias Svinth Johansen

25. april kl. 12.00

Christian Brandt Marcussen

Morten Fisker

Rasmus Rørdam Gravgaard

Sarah Brunsgaard Christensen

Tippavan Just Jensen

Tobias Christoffer Rasmussen

Viktoria Kristensen

William Rundkvist Lange

28. august kl 10.30

Sofie Elisabeth Vingum Jensen

Mia Bisgaard Bylov

Markus Steen Dam Ottosen

Melanie Rosborg Jacobsen

Rikkeline Askjær Ryom

Aya Mekira Larsen

Lærke Nynne Mortensen

Michella Gram-Pedersen

2 Uldum og Langskov

30. april kl. 10.00

Martin Sejerskilde

Mikkel Vibholm Rasmussen

30. april kl. 11.00

Anton Sander Fleborg

Sophie Amalie Michelsen

Silas Gerlach Rode

30. april kl. 12.00

Magne Julius Flindt Hyla

Lærke Priebe Kjær

Helene Juul Bech

1.maj kl. 10.00

Manilla Lehmann Thomsen

Julie Lykke Lebtien Mohr

1.maj kl. 11.00

Sebastian Utuak Nielsen

Taz Holst Hansted

28. august

Langskov kl. 10.00

Markus Vestermark Kløve

Lukas Vestermark Kløve

Uldum kl. 11.30

Søren Gammelgaard Larsen

Andreas Smidt Højsgaard

Catalina Bjerrum Ingversen

3 Aale

30. april og 12. juni

Maria Elena Castillo Hansen

Tobias Burmann Broeng

Emil Bang

Kristian Hansen

Lukas Ignjatovic Høybye

Emilie Møgelhøj

Sia Isbrandt Jansen

Emma Lindegaard Holgersen

Eyd Fabersdóttir Isaksen

Johanne Markussen

Laura Nørgaard Johannesen

Malene Stoltenberg Jensen

4 Hvirring-Hornborg

Hornborg d. 30. april, kl. 10.00

Caroline Victoria Hartvigsen Zouaoui

Signe Jahn Klinge

Hvirring d. 1. maj, kl. 10.00

Jessica Kruse-Spørring

Mads Holst Sørensen

Noah Riis Juul

Stephanie Marie Hansen

Hvirring d. 13. juni, kl. 9.00

Alberte Tholstrup Hansen

Viktor Tholstrup Hansen

Smilla Andrea Thyregod Geertsen

Anders Møller Lillemose

Kl. 10.00

Benjamin Victor Langaa Mathiasen

Elias Tourlin Gøeg

Jonas Vestergård Nielsen

Magnus Hartvigsen

Kl. 11.00

Malte Søby Nilsson

Marie Kristine Midtgaards

Nelle Kristine Nørgaard

Nikolaj Rahbech Tipsmark

Hornborg d. 12. juni, kl. 9.00

Cille Holst Petersen

Ida Amdi Sejersen Madsen

Marcus Stjerne Winther

Kl. 10.30

Isabell Busk Jensen

Simon Skovgård

Stephanie Nygaard Uldall Nielsen

Toke Hyldahl Gregersen

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Tørring Folkeblad

Ugens politirapport uge 17

Annonce
Forsiden netop nu
Tørring Folkeblad

Klummen: Gå dig glæde til

Hedensted/Juelsminde Avis

Replik efter anklager om manglende visioner: Det giver mig anledning til at fortælle, hvad der egentlig står i budget 2021

Annonce