Annonce
Ugeavisen Faaborg

Konfirmationer uge 33

Helligåndskirken i Faaborg. Arkivfoto
Annonce

Allested kirke, lørdag 15. august kl. 10.00

Marcus Gyldenhøj Berry, Magnus Exaudi Ley-Frantsen og Thor Nymark Pedersen.

Diernæs kirke, lørdag 15. august klokken 9.30

Agnete Kirstine Bjerregaard Rasmussen, Clara Wessel Bæk Fyhn, Jacob Bager Glindtvad, Laura Glasdam Larsen og Simon Øxenhave Hansen.

Faaborg kirke, lørdag 15. august kl. 11.30

Amalie Katrine Jensen Nielsen, Asger Søby Poulsen, Asta Lose Andersen, August Minh Rudolph Jensen, Cecilie Haslund, Kasper Krøis, Leah Rønnest Cole, Marie Kruse Skovgaard, Max Christian Holm, Mellanie Kimmi Therkildsen Skøtt, Mette Høyer Jensen, Noah Krüger Nielsen, Sally Xenia Welander, Sebastian Ditlev Glasdam Groth, Trine Høyer Jensen, William Bonde Hansen og William Vahl Rasmussen.

Allested Kirke, søndag 16. august kl. 10.00

Julie Værlund Rasmussen, Erik Emil Weber Lukassen, Elias Roed Gundorf Jacobsen, Isabella Vilstrup Madsen og Nita Johanne Bertelsen.

Faaborg kirke, søndag 16. august klokken kl. 9.30

Freja Marie Moustgaard Johansen, Helena Duus Sønderby, Ida Ørnholm Moric, Johanne West Heidtmann, Klara Lotte Wojtynka, Laura Rosenkrans Sørensen, Leonora Hesselberg Buch Folkersen, Liva Cherie Ploug Snedker, Louise Gerlev Hansen, Mathilde Dalsgaard Hansen, Mellanie Kimmi Therkildsen Skøtt, Oliver Sander Røygaard, Oliwia Amelia Kaminska, Rasmus Hyldahl, Rasmus Moos Andersen, Silke Victoria Lykkegaard Andersen, Victoria Duedahl Andersen og Yasmin Vicky Hansen.

Faaborg kirke, søndag 16. august klokken 11.30

Andreas Christiansen, Casper Aaskov Hansen, Cecilia Maria Møllebjerg, Gustav Stegemejer Kähler, Karoline Andersson Hansen, Karoline Mønster Sørensen, Lukas Lund Rosenkjær, Lærke Sørensen, Mads Berg Holm, Malthe Kragelund Aagaard, Marcus Hultmann Holm Nielsen, Mickel Illum, Mille Marie Broe Hedemann, Naija Winther Stage, Patrick Skovgaard, Pernille Middelbo Andersen, Sofia Lykke Pedersen, Valdemar Grant-Zavilla, Victoria Elle Skjærbæk og William Valdemar Knudsen.

Horne Kirke, søndag den 16. august klokken 10.00

Noah Doctor Hansen Bøttzau, Anders Møller Andersen, Magnus Højsgaard Jensen, Malte Bald Rasmussen, Asger la Cour Sørensen, Laura Garcia Pedersen, Clara Juul Christoffersen, Ida Haulik Berg Jørgensen, Astrid Marie Christensen, Anton Bendix, Lukas Skovbjerg Nielsen, Mikkeline Brems, Sofie Marie Lyhr, Nanna Østergaard Kjeldsen, Emil Lysemose, Isabella Rose Søfeldt Holm, Mikkel Vett og Rasmus Albæk Hansen.

Vejle Kirke søndag 16. august kl. 11.00

Simon Bastian Vestergaard Christensen, Otto Buchholt Refsgaard, Mike Schjøtt Hansen Jensen, Andre Ellevold Madsen og Jacob Valdemar Busk Lund.

Faaborg kirke søndag den 23. august klokken 12.00

Emilja Marie Hammer.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Ugeavisen Faaborg

Haastrup fik overrakt prisen som Årets Landsby: - Nu er I en del af landsbyernes 'hall of fame'

Annonce