Annonce
Ugeavisen Vamdrup

Konfirmationer i Vamdrup og Hjarup

I weekenden den 15. og 16. august holdes der konfirmationer i Vamdrup og Hjarup. Arkivfoto: Mathilde Nygaard Jespersen
Annonce

Vamdrup/Hjarup:

Konfirmation i Vamdrup Kirke, Ådalsskolen Vamdrup, lørdag den 15. august 2020 klokken 09:00.

Præst: Maria Dusgaard König.

Monika Zhang Aagaard.

Daniel Frøkjær Hansen.

Theis Gammelby Mariager Jensen.

Niklas Vestergaard Poulsen.

Tobias Langeskov Roth.

Patrick Lyscarz Sletting.

Mick Johan Falk Straarup.

Lukas Sommer Vind.

Under konfirmationen kan telegrammer afleveres i kirkehuset.

Konfirmation i Vamdrup Kirke, 8.A Vamdrup, søndag den 16. august 2020 klokken 09:00.

Præst: Jens Henrik Overgaard Kristiansen.

Emily Asamoah.

Sofie Maria Vindbjerg Hansen.

Maja Mulvad Tauber Harbo.

Katja Antonina Jensen.

Margrethe Lind Laursen.

Frederikke Straarup Petersen.

Sofie Sjøgreen Rixen.

Mathilde Kjær Therkildsen.

Katrine Marie Damsgaard Welling.

Jasmin Weltz.

Liv Obel Wittorff.

Jasmin Abelsen.

Jacob Clausen.

Sebastian Svend Hansen.

Silas Kirk Jacobsen.

Magnus Uldall Juhl.

Philip Hedelund Pedersen.

Frederik Bull Seemann Teute.

Tristan Juul Thiemer.

Under konfirmationen kan telegrammer afleveres i kirkehuset.

Konfirmation i Vamdrup Kirke, 8.B Vamdrup, søndag den 16. august 2020 klokken 11:00.

Præst: Jens Henrik Overgaard Kristiansen.

Lea Buhl Bruun.

Anne-Sofie Thea Christensen.

Emma Dahl Jensen.

Mathilde Ditlev Leerskov.

Maja Madsen.

Frederikke Marek.

Andreas Sjøgren Andersen.

Bright Asamoah.

Nicklas Frost Davidsen.

Jens Tranbjerg Graversen.

Anders Hartung Jensen.

Anders Lund Jensen.

Kian Hammer Lottrup.

Lukas Vakker Maass.

Daniel Bo Nielsen.

Pablo Guldhammer Nielsen.

Mikkel Peter Noe.

Emil Rostgaard Nuppenau.

Marius Honnens Thomsen.

Tristan Pálmi Thordarson.

Under konfirmationen kan telegrammer afleveres i kirkehuset.

Konfirmation i Hjarup Kirke, lørdag den 15. august 2020 klokken 11:00.

Præst: Maria Dusgaard König.

Nanna Dreyer Christiansen.

Anne Johanne Appel Frank.

Alberte Skov Frederichsen.

Cathrine Vestkær Gliemann Juhl Hjort.

Ida Fabrin Hjorth-Hansen.

Sibel Dusgaard König.

Hans Krabbe Friis.

Jeppe Duedahl Jensen.

Jakob Meier Teute.

Under konfirmationen kan telegrammer afleveres i Kirkeladen.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce