Annonce
Ugeavisen Vejen

Holsted Golfklub styrker slagene med ny sponsoraftale

Med den nye sponsoraftale er Holsted Golfklub blandt de godt 2.000 foreninger over hele landet, der har en sponsoraftale med OK. Foto: PR
Annonce

Holsted: Holsted Golfklub har netop har indgået en sponsoraftale med energiselskabet OK, hvor klubben fremover modtager fem øre for hver liter, der tankes hos OK.

Her kan man melde sit OK-benzinkort til Holsted Golfklubs sponsoraftale, hvorved golfklubben støttes, hver gang man betaler med sit benzinkort.

- OK-støttekronerne er tiltænkt vores juniorafdeling, som på bare få år er vokset fra næsten ingenting til omkring 50 medlemmer ved indgangen af 2021. Det er vores ambition at udvikle vores ungdomsafdeling, som på sigt bliver klubbens fremtid, siger Holsted Golfklubs næstformand, Carsten Møllgaard.

Der er mulighed for, at klubbens støtte kan blive tredoblet. Holsted Golfklub får fem øre ekstra for den samme liter, hvis den lokale bilist også køber sin el hos OK. Yderligere fem øre pr. liter tilføjes, hvis man også har sin mobiltelefoni hos OK. På den måde kan man støtte golfspillerne med i alt 15 øre, hver gang man tanker en enkelt liter.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Annonce