Dalum Hjallese Avis

Kontakt os

Banegårdspladsen 1

5100 Odense C.

Tlf. 66 14 14 10

Fax, annoncer: 66 15 47 54

Fax, redaktion: 66 12 22 00


Mail, annoncer:

annoncer@dh-avis.dk


Mail, redaktionen:

red@dh-avis.dk


Åbningstider:

Mandag-torsdag kl. 8.30-16.00

Fredag kl. 8.30 – 15.30


Salg:

Salgskonsulent

Dorte Hansen

dorte@fynskemedier.dk


Salgskonsulent

Birgitte Axelsen

biax@fynskemedier.dk


Redaktion:

Ansv. redaktør

Jan Bonde

bonde@dh-avis.dk


Sekretær

Annie Langæble Pedersen

annie@ugeavisen-odense.dk


Fotograf

Hasse Frimodt

Hasse@ugeavisen-odense.dk


Journalister:

Kristian Isaksen

kris@fyens.dk


Christina Frederiksen

christina@dh-avis.dk


Frank Pedersen

frank@dh-avis.dk


For priser, oplag, antal læsere m.m. - se venligst prisliste

Presseetiske regler for Jysk Fynske Medier

Retningslinjer for kommercielle omslag og advertorials


Jobannoncer:

Tlf: 6545 5300

Mail: Jobdanmark@jfmedier.dk

Dalum Hjallese Avis

Læser undrer sig over ruin i udkanten af villakvarter: - Hvad skal der ske der?

Dalum Hjallese Avis

Genbrugsbutik donerede 55.000 til kattehjem på et år: Nu udfordrer mangel på frivillige butikkens eksistens

Dalum Hjallese Avis

Jørgen har samlet på Coca-Cola-ting i 35 år: Kunne aldrig drømme om at drikke en Pepsi

Forsiden netop nu
Dalum Hjallese Avis

Populært band til Odense: Det svinder ind med Kandis-billetter

Dalum Hjallese Avis

Koncert i kirken

Dalum Hjallese Avis

Masser af boder: Torvedag i Bellinge

Dalum Hjallese Avis

Avisen anmelder: Praktisk, kvadratisk og god - Odenses nye knudepunkt klar til rykind

Dalum Hjallese Avis

Line er sprunget ud som bæredygtig blomsterbonde i udkanten af Odense: - Jeg havde egentlig forestillet mig, at folk ville synes, jeg var småtosset

Dalum Hjallese Avis

En tatovering hjalp Maria til at bearbejde sorgen over sin dødfødte datter: - Lige så snart, jeg kan mærke nålen på min krop, løser det op for noget

Dalum Hjallese Avis

Søren her er en af mændene bag syv nye infotavler i lille landsby

Dalum Hjallese Avis

Nyt stort byggemarked åbner snart i Odense