Annonce
Ugeposten Skjern

Konfirmationer 2022 - 7. og 8. maj

Der er blandt andet konfirmationer i Skjern Kirke i denne weekend. Arkivfoto: Jørn Deleuran

Nr. Bork Kirke

Lørdag den 7. maj kl. 10.00:

Marcus Eivindson Bægaard

Anton Bjerre Schmidt

Hee Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 10.00:

Benedichte Høyer Sørensen

Jeppe Røjkjær

Jim Elmer Bjørndal Kristoffersen

Johan Brunsgaard Pedersen

Jonas Møller Jensen

Josefine Fisker

Magnus Nørregaard Astrup

Maurits Pieter Dirk van den Berg

Mille Dederding Mørup

Sarah Baden Christensen

Tarm Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 9.30:

Anna Nygård Paamand

Frederik Emil Kjær

Kevin Oliver Thimes Kristiansen

Lærke Vind Christensen

May Bjørslev Hansen

Sebastian Bjørslev Hansen

Sidsel Bech Madsen

Thea Wiede Jensen

Ådum Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 11.30:

Birk Høgfeldt Jensen

Christian Becker Kirk

Gustav Hyldgaard Danielsen

Ida Lund Hansen

Kristian Toft

Stine Liljestjerne Andreasen

Herborg Kirke

Annonce

Lørdag, den 7. maj kl. 10.30:

Pelle Bech Jensen

Josefine Rønnow Byskov

Agnes Trankjær

Freja Dammark Astrup

Mathilde Tokkesdal Knudsen

Emil Tang Thomsen

Julie Venø Nielsen

Jannick Hamborg Pommer

Emil Engberg Leedsøe

Emil Andersen

Benedikte Elisabeth Borg Spliid

Skjern Bykirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 10.00:

Celina Lundgaard Ottosson, Skjern

Daniel Jacobi Jaedeke, Skjern

Femiya Viva Kjærgaard, Astrup

Hjalte Esmarch Lund, Tarm

Jesper Hvergel, Hanning

Jonatan Krogh Sørensen, Skjern

Jonathan Linde, Bølling

Kirstine Holm Ulnits, Stauning

Maria Hammeraa Knudsen, Skjern

Miriam Ammitzbøl Jensen, Tarm

Neema Østrem Pihl, Skjern

Rakel Brinch Brosbøl, Skjern

Sandra Schmidt, Skjern

Sarah Benedicte Sørensen, Skjern

Smilla Andersen, Skjern

William Spangsberg Bro, Skjern

Fra Skjern Bykirke menighed konfirmeres Carla Due Kronborg Hansen i Hundige Kirke den 30. april og Jacob Breum Allerslev i Skjern Kirke den 8. maj.

Videbæk Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 9.00:

Xenia Vallentin Brøchner

Ida Skuldbøl Fisker

Mikkel Odsgaard Grønlund

Victor Gørtler Gudskov

Karen Hansen

Lennart Dalgaard Jensen

Amalie Jespersen-Skree

Karoline Lanther Lindenberg

Maja Gravesen Randbæk Madsen

Peter Rønn Mikkelsen

Jonas Engdal Nielsen

Olivia Bay Nørsøller

Melina Monica Olesen

Freja Plester

Signe Gantzhorn Sylvestersen

Alberte Trabjerg Thomsen

Kathrine Gørtler Tobiasen

Mads Risbjerg Vestergård

Videbæk Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 11.00:

Kathrine Ladegaard Allerslev

Benjamin Vendelbo Christiansen

Nicolaj Dalsgaard

Jakob Svinth Dideriksen

Noah Sønderby Gjelstrup

Astrid Silkjær Hansen

Mikkel Bro Hansen

Mia Maja Birkmose Ipsen

Elisabeth Sandberg Jensen

Maja Margrethe Kristensen

Rebekka Munk Kristensen

Lærke Slot Krüger

Emeli Enevoldsen Laugesen

Tilde Ravn Lindholdt

Silja Gosvig Madsen

Naja Kæseler Mouridsen

Simon Borg Møller

Daniel Straasø Nørremark

Mia Sander Olesen

Mirjam Ravn Olesen

Boas Straasø Serup

Ringkøbing Kirke

Annonce

Lørdag den 7. maj kl. 10.00:

Mathilde Nørgaard Højmose

Nikolaj Strøm Normand Vestergaard

Skjern Kirke

Søndag den 8. maj 2022 kl. 9.00:

Jacob Breum Allerslev, Sdr. Vium

Anna Broberg, Skjern

Nicolaj Dohn Damgaard, Skjern

Jakob Tang Gerhardt, Hoven

Emma Hundevadt, Skjern

Mathilde Hørlyk Dejbjerg

Sofie Aggenem Jensen, Skjern

Anna Lena Korsholm, Skjern

Mille Serup Larsen, Skjern

Casper Hejlesen, Skjern

Emil Lyder Jessen, Ådum

Kean Stenfeldt Madsen, Skjern

Henrik Magnus Mahrt, Tarm

Ida Skovbjerg Meldgaard, Skjern

Oliver Zaar Olesen, Skjern

Sascha Schmidt Pedersen, Skjern

Gustav Bjørnskov Petersen, Spjald

Mathilde Bæk Ringtved, Skjern

Skjern Kirke

Søndag den 8. maj 2022 kl. 11.00:

Mathias Lund Ager Holm, Skjern

Frida Hangaard Dalgas, Skjern

Katrine Dalum, Skjern

Anna Kirstine Frøsig, Skjern

Xenia Hansen-Baun, Skjern

Mathias Jakobsen, Skjern

Oscar Bentien Odderskjer Jensen, Skjern

Sascha Sotakova Jensen, Skjern

Lasse Alfred Trærup Lassen, Lem

Milo Christrup Lysdal, Skjern

Villads Ehmsen Kronborg, Skjern

Freja Skovsgaard Bjørnkjær Nielsen, Skjern

Anne Korsholm Plauborg, Skjern

Emil Toft Brølling Rasmussen, Skjern

Thomas Kroer Møller Saugbjerg, Skjern

Emil Theilgaard Sørensen, Skjern

Signe Ulriksen, Skjern

Alberte Iversen Østergaard, Skjern

Velling Kirke

Søndag den 8. maj kl. 10.30:

Alfred Gjørup Bruhn, Ringkøbing

Vigga Biehl Bruzelius, Ringkøbing

Caroline Friborg Ilsøe Christensen, Ringkøbing

Isabella Tved Elbæk, Ringkøbing

Karoline Hvitfeldt Frydendahl, Velling

Terkel Fløe Galsgaard, Velling

Smilla Secher Hansen, Ringkøbing

Caroline Mulbjerg Larsen, Ringkøbing

Frida Pasgaard Larsen, Skjern

Astrid Søndergaard Lauridsen, Velling

Viktor Lindegaard, Ringkøbing

Gustav Bred Middelhede, Ringkøbing

Maren Volder Møller, Velling

Christian Breinholt Nielsen, Ringkøbing

Andreas Nørgaard, Velling

Asta Holck Ramskov, Ringkøbing

Albert Skov Ravn, Ringkøbing

Bertram Dybdahl Øllgaard, Ringkøbing

John Craig Aarup, Velling

Katrine Aarup, Velling

Tim Kirke

Søndag den 8. maj kl. 10.00:

Astrid Amby Madsen

Bogdan Codrin Leonte

Eric Rysbjerg Christensen

Freja Skaanning Pedersen

Gabriela Savickaite

German Andersen

Hjalte Fogh Vanghøj

Jonas Rejkjær Olesen

Kristian Sø

Maja Vang Knudsen

Mikkel Søndermark Holm

Mille Frisch Damgaard

Nicklas Rejkjær Noesgaard

Nicole Majlund Christensen

Noah Schou Thomsen

Nynne Schmidt Danielsen

Pernille Jørgensen Andersen

Sofie Holm

Stig Kjeldgaard Johansen

William Hald Kolby

Ådum Kirke

Søndag den 8. maj kl. 10.00:

Lasse Andersen

Skjern Kirke

Søndag den 8. maj 11.00:

Mathias Lund Ager Holm, Skjern

Frida Hangaard Dalgas, Skjern

Katrine Dalum, Skjern

Anna Kirstine Frøsig, Skjern

Xenia Hansen-Baun, Skjern

Mathias Jakobsen, Skjern

Oscar Bentien Odderskjer Jensen, Skjern

Sascha Sotakova Jensen, Skjern

Lasse Alfred Trærup Lassen, Lem

Milo Christrup Lysdal, Skjern

Villads Ehmsen Kronborg, Skjern

Freja Skovsgaard Bjørnkjær Nielsen, Skjern

Anne Korsholm Plauborg, Skjern

Emil Toft Brølling Rasmussen, Skjern

Thomas Kroer Møller Saugbjerg, Skjern

Emil Theilgaard Sørensen, Skjern

Signe Ulriksen, Skjern

Alberte Iversen Østergaard, Skjern

Jeppe Lundgaard Agerholm, Dejbjerg

Rasmus Lundgaard Agerholm, Dejbjerg

Elias Gammelby Lodberg, Dejbjerg

Ringkøbing Kirke

Søndag den 8. maj kl. 9.00:

Niclas Havshøj Frandsen

Rebecca Egebæk Skovhuus

Emil Kruse Møbjerg

Villads Pilgaard

Serine Sloth Gudmann

Robert Leth Andersen

Alfred Lisby Præstegaard

Laura Marie Hansen

August Valdemar Røjkjær

Patrick George Octaviano Have

Anna Norup Møller

Alex Botev

Lucas Lauge Højgaard

Mathilde Halkjær Jensen

Selma Mosquera Storgaard

Ringkøbing Kirke

Søndag den 8. maj kl. 11.00:

Johanne Nielsen

Jonas Greve Sørensen

Silje Ottilie Stæhr Thomsen

Kirstine Ahle Vestergaard

Isabella Rohde Christensen, Skjern

Bastian Krogh Rømer

Gustav Skaaning Mortensen

Gustav Mørk Jensen

Victor Elliot Bareuther

Johanne Ramsgaard Skibsted

Malia Thomsen

Stine From Eriksen

Freja Søe Jacobsen Plougsgaard

Laura Maria Fjord Simonsen



Annonce
Ugeposten Skjern

Guldkonfirmander fra Faster

Annonce
Ugeposten Skjern

Kom til Open by Night og lær af Brizze og Miss Mia

Annonce
Ugeposten Skjern

Konfirmationer 2022 - 7. og 8. maj

Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Ugeposten Skjern

Maja binder blomster til Superbrugsens kunder: Blomster skaber glæde

Ugeposten Skjern

Ringkøbing-Skjern Kommune går på gaden for at hjælpe udsatte børn

Ugeposten Skjern

Det kan få selv en gammel cirkusdirektør til at fælde en tåre

Ugeposten Skjern

Renters rente forgylder dit barn – start pensionsopsparing i en tidlig alder

Ugeposten Skjern

Hør den nordiske sangskat i Kirkehuset

Ugeposten Skjern

Cafékunder kræver skøn kaffe

Ugeposten Skjern

Da corona lukkede Marlenes kræmmerpladser måtte hun modstræbende stille sig foran kameraet - det blev en stor succes

Ugeavisen Ringkøbing

MUNSJ med Casper Mikkelsens Dejlige Jazzband på Generator

Annonce