Annonce
Ugeavisen Varde
Auktion for hospitalsklovne i Varde gav 16.000 kroner
Lørdag klokken 13. var der en mini-auktion i Føtex Varde, hvor alle pengene gik ubeskåret til hospitalsklovnene i Esbjerg.
Annonce
Mest læste
En skade satte en stopper for fuldtidsjobbet - men Flemming blev på sin arbejdsplads
Volleyklummen: Når værdier mødes - Blue Water Shipping og hjertet i NUIF
Så er det vedtaget: Brugsforening skifter navn
En druknet strandgave: Gymnasium mangler stadig skøde på drømmegrund ved Blåvands Huk
Populær strandcafé udsat for indbrud igen - nu beder politiet om hjælp: Én ting glæder ejerparret